GM uruchomi nowy zakład produkcyjny. W Tychach

2020-10-28

Z informacji podanych przez Polską Agencję Prasową wynika, że General Motors przygotowuje się do kolejnej dużej inwestycji w Polsce. Na terenie Tychów powstanie nowa fabryka, która ma odpowiadać m.in. za produkcję jednostek napędowych.

Koncern rusza z inwestycjami w Polsce i Europie

PAP wskazuje, że inwestycje planowane przez General Motors w Polsce to rezultat projektów jakie ruszą w całej Europie. Koncern chce wdrożyć nowe zakłady produkcyjne także na terenie Niemiec: dwie nowe fabryki pojawią się w Kaiserslauternie i Rüsselsheimie.

GM uruchomi w Tychach kolejny kompleks produkcyjny, który będzie dostarczał każdego roku ok. 200 tys. jednostek wysokoprężnych o pojemności 1,6 l.

W ocenie ministra Janusza Piechocińskiego – kolejna inwestycja podjęta przez General Motors w naszym kraju Polska stanie się regionem, w którym będzie powstawała większość zaawansowanych technologicznie silników do samochodów spółki GM.

Za 2-3 lata tyski zakład produkcyjny ma zostać uzupełniony o linie do produkcji i obróbki:

  • wałów korbowych,
  • jednostek napędowych,

a także wielu innych podzespołów mechanicznych.

Poza budową wielu nowych obiektów – modernizację mają przejść także dotychczasowe stanowiska pracy. Wśród nowości są m.in. bloki testowe, w których silniki mają przechodzić zaawansowane testy sprawności.

Warto wiedzieć: na rozwój swoich zakładów produkcyjnych General Motors wydał w Polsce przeszło 4 miliardy złotych.

GM zatrudnia w Polsce przeszło 3,5 tys. specjalistów

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu GM zdecydowało o połączeniu dwóch polskich fabryk: w Tychach i Gliwicach w jeden podmiot, który łącznie daje pracę 3,5 tys. specjalistom (80% pracuje w tej chwili w gliwickim zakładzie). W ocenie przedstawicieli amerykańskiego koncernu – konsolidacja pozwoliła na znacznie efektywniejsze zarządzanie kadrami specjalistów, którzy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami z różnymi zespołami w zależności od potrzeb.